Wędrówki piesze

W dzisiejszych czasach transport występuje w wielu formach, a w sezonie wiosenno-letnim mnóstwo osób decyduje się na piesze wędrówki. Niektórzy wypuszczają się z domu na kilka godzin lub jeden cały dzień, inni natomiast potrafią wędrować tygodniami. Zanim wyruszymy na prawdziwy hiking, musimy odpowiednio się do niego przygotować.

Rady dla piechura

1. Zanim wyruszysz na wycieczkę, powinieneś dokładnie przemyśleć trasę swojej wędrówki, wszystkie punkty postojowe i przede wszystkim zabrać mapę. Na dzikich zarośniętych terenach telefon może nie zadziałać tak, jak byśmy chcieli.

2. Zadbaj o kondycję i formę. Piesze wycieczki to nie zwykłe spacery, lecz ciężkie wyprawy. Niektórzy przeceniają swoje siły i niestety, źle się to kończy.

3. Przed wybraniem się na wędrówkę koniecznie sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni. Jeżeli zapowiadany jest deszcz, zabierz ze sobą solidny płaszcz przeciwdeszczowy, a gdy ma być upał – czapkę na głowę lub kapelusz. Przydatny okaże się także krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz buteleczka z atomizerem, do której możesz nalać wody i w razie potrzeby się nią schładzać.

4. Wygodne obuwie przy wycieczkach pieszych to podstawa. Planując krótszą, kilkugodzinną „wyprawę”, możesz założyć sportowe buty adidas, które będą dobrym rozwiązaniem na małe dystanse. Jeśli chcesz wybrać się w nieco bardziej wymagające tereny, lepiej kupić specjalistyczne buty trekkingowe.

5. Kolejna niezbędna rzecz, którą musisz mieć, to ergonomiczny i kompaktowy plecak. Musi być na tyle duży, aby pomieścił wszystkie potrzebne artykuły, ale nie może też być zbyt ciężki i masywny, ponieważ będzie niewygodnie go nieść. Najlepiej, aby plecak był z nieprzemakalnego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *