Podróż kamperem

Popularnym środkiem transportu dla osób, które uwielbiają podróżować, jest kamper.

Za i przeciw

Podróż kamperem jest odpowiednia dla osób, które mogą przeznaczyć na wyjazd dużo czasu. Zazwyczaj kilka tygodni, a nawet miesięcy. Wyjazd na krótszy okres – na przykład tydzień, nie będzie miał sensu, ponieważ przygotowanie pojazdu i organizacja wycieczki jest zbyt czasochłonna i taka krótka podróż po prostu się nie „opłaci”.

Jedną z zalet podróżowania kamperem jest niski koszt podróży. Za miejsca parkingowe trzeba zazwyczaj płacić i często są to niemałe sumy, za które można wykupić dobę w hotelu i jeszcze zjeść rano śniadanie.

Do wad niewątpliwe należy brak miejsc postojowych i często spotykane zakazy parkowania, szczególnie w nocy (od 20:00 do 6:00 rano). Jednym z krajów, które mają niski poziom tolerancji dla kamperów jest na przykład Austria. Często policja prosi o przeparkowanie pojazdu i udanie się na pobliski camping.

W kamperach dostępna jest bardzo mała przestrzeń, która nie będzie odpowiednia dla osób przyzwyczajonych do dużych mieszkań. Mimo małej ilości miejsca, jest ono bardzo dobrze i funkcjonalnie zorganizowane.

Problemem może się także okazać utrzymanie właściwej higieny. Opróżnianie i czyszczenie zbiornika z toalety może być dla niektórych nie lada wyzwaniem.

Kamper pozostawiony na dzikim parkingu może się natomiast stać obiektem zainteresowania złodziei.

Jeżeli planujesz podróż kamperem, przemyśl wszystkie za i przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *