Transport zwierząt domowych

Przewóz naszego pupila czasami nie jest taki łatwy, jak może się to wydawać. O tyle, o ile w przypadku małych zwierząt nie jest to duży problem, to transport większych „podopiecznych” może stanowić problem.

Przepisy prawne

Nie ma żadnych przepisów prawnych, które dotyczyłyby przewozu zwierząt domowych, jednak istnieją pewne ograniczenia, które wynikają z przepisów ogólnych kodeksu drogowego. Głównie należy przestrzegać zasady, która mówi, że zabrania się używania pojazdu w taki sposób, który zagraża bezpieczeństwu osoby znajdującej się wewnątrz lub poza pojazdem. Dotyczy to także zwierząt. Za nieprawidłowy transport zwierzęcia możemy dostać mandat, warto więc zrobić to dobrze.

Jak przewieźć pupila?

Małe zwierzęta najlepiej przewozić w klatkach lub pojemnikach odpowiednio do tego przystosowanych. Należy je umieścić w miejscu, w którym nie będą się przesuwały (np. między przednim a tylnym fotelem samochodu). Można też położyć klatkę na kanapie i przypiąć ją pasami.

Przy przewozie dużych zwierząt, na przykład psów, sprawdzą się szelki z uprzężą, które mocuje się do klatki. Większych pupili transportować można także w bagażniku, który jest przystosowany do przewozu ciężkich rzeczy. Ma także płaską, miękką powierzchnię i zapewnia bezpieczeństwo zwierzęcia.

Psa umieścić można w klatce o stalowej konstrukcji i zamocować ją do podłogi bagażnika, tak aby się nie przemieszczała. Tym sposobem będziemy mieć pewność, że pupil będzie w pełni bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *